Våra öppettider för in/utlämning och visning Mån-Tors kl:15-18, Obs! Röda dagar stängt.

111914
SPEGEL Ram och spröjs från antikt fönster, senare med spegelglas,
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:00:00
111836
SKULPTUR "BYST" Bemålad gips, 1900-tal, ställvis med mindre färgav
Aktuellt bud: 60
112072
LJUSSTAKAR I SILVER 2 stycken (1 par), barockstil, C.G.H, 1955, fylld
Aktuellt bud: 1900
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:01:00
112115
NAFA BORDSLAMPOR 2 stycken (1 par), mässing, tygklädda skärmar med
Aktuellt bud: 650
111900
AKUSTISKA GITARRER 2 stycken, 1st Starton samt 1st Benton, Starton sa
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:02:00
112052
SKULPTUR "OMFAMNANDE PAR" Stengods/betong, huvuden i metall, höjd 27
Aktuellt bud: 60
112010
ONKYO FÖRSTÄRKARE OCH KASSETTBANDSPELARE 2 delar, TX-900 Tuner Ampl
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:03:00
112088
LEKSAKSSYMASKIN Plåt och järn, 1900-talets första hälft, H.14, B.
Aktuellt bud: 0
112136
MEDIABÄNK/STEREOBÄNK Ek, 2000-tal, skiva ställvis med skavmärken
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:04:00
111868
DYNBOX/DYNLÅDA Plast, 2000-tal, H.62, B.120, Dj.55 cm. (tält)
Aktuellt bud: 175
111893
BENGT ORUP "STROBOLI" VAS, JOHANSFORS Konstglas, osignerad, höjd 24,
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:05:00
111970
CERTINA DS DAMUR Quarts, gångbar vid kontroll, ask medföljer, bredd
Aktuellt bud: 50
112161
HANS J WEGNER "MATBORD" Teak och bok, sabelfomade ben med mässingsst
Aktuellt bud: 2000
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:06:00
112041
KÄRLHANDDUKAR/KÖKSHANDDUKAR 23 stycken, god kvalitet dock något sm
Aktuellt bud: 60
111952
PLAKETTER/MEDALJER I SILVER 3 stycken, 1st Gustaf V "Kungliga Patriot
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:07:00
111962
SPEGEL Empirestil, 1900-talets första hälft, senare glas och bemål
Aktuellt bud: 50
111954
SILVERFÖREMÅL 3 delar, kontrollerat silver, 1st snusdosa, 1st serve
Aktuellt bud: 900
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:08:00
112073
APPLIQUE Förgylld mässing och koppar, Copper & Brassware, Peerage,
Aktuellt bud: 0
111918
SPEGELLAMPETT Ram och lamphållare i gjuten metall, tygklädda skärm
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:09:00
111964
ARBETSPALLAR 2 stycken, metall, hopfällbara, höjd till avsats 40-55
Aktuellt bud: 100
112001
MINDRE SOFFBORD/SIDOBORD Stomme i lövträ, skiva i glas med etsad bl
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:10:00
112018
HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC Tryck på tyg, "Moulin Rouge", tillverkad i
Aktuellt bud: 125
111856
GENSE "TESKEDAR" 120 stycken, rostfritt, oanvända i plast och askar,
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:11:00
111865
KYLBOXAR 3 stycken, 1st med 12V el för både kyla och värme (ej tes
Aktuellt bud: 50
112128
HANDKNUTEN MATTA 202x138 cm, mindre bruksslitage. (vån1)
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:12:00
111845
CAMPINGSET 4st pallar samt 1st bord, 1970-tal, hopfällbart, åldersr
Aktuellt bud: 0
111982
ESTRID ERICSSON & TORE WRETMAN Ugnsform i gjutjärn för Operakällar
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:13:00
111983
SKULTUNA BRUK FÖREMÅL 5 delar, mässing, 1par ljusstakar Nr:00 höj
Aktuellt bud: 50
112045
SPEGEL 1900-talets mitt, 78x50 cm. (vån3)
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:14:00
112099
BESTICK "AMSTERDAM" M.M Samling, för antal och modeller se bilder. (
Aktuellt bud: 150
111959
HYVLAR 3 stycken, 2st i järn varav 1st Stanley Bailey No:4 samt 1st
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:15:00
112050
PLÅTLÅDA MED LOCK H.25, B.45,5, Dj.35,5 cm. (vån2)
Aktuellt bud: 50
112164
BYRÅ Furu, 18,1900-tal, senare beslag och pluggade nyckelhål, H.80,
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:16:00
112017
GARAGEDOMKRAFT Fungerar vid test, bruksslitage, längd utan skaft 65
Aktuellt bud: 50
111973
SMYCKEN I SILVER SAMT PÄRLCOLLIER Collier, Örhängen och hänge i k
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:17:00
111837
TAKLAMPA "FUNKIS" Arm i metall, skärm i glas, 1930,40-tal, höjd 50
Aktuellt bud: 50
111886
SERVISBESTICK Samling, nysilver, för modeller och antal se bilder. (
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:18:00
111934
YAMAHA NATURAL SOUND AV RECEIVER "RX-V357" 2000-tal, lyser vid kontro
Aktuellt bud: 50
112085
HELÉN KRANTZ "VAS" ORREFORS Konstglas, signerad Orrefors HZ 4950-23,
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:19:00
112113
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR Olja på duk, signerad, ram 42x112 cm, bild 2
Aktuellt bud: 90