Karlskoga Auktionsverk
ÖPPETTIDER - VISNING, IN- OCH UTLÄMNING
Måndag
15:00 - 18:00
Tisdag
15:00 - 18:00
Onsdag
15:00 - 18:00
Torsdag
15:00 - 18:00
Fredag
Stängt
Lördag
Stängt
Söndag
Stängt
Toggle navigation
Karlskoga Auktionsverk AB
Hem
Köpa
Sälja
Villkor
Vanliga frågor
Bli kund
Logga in
Våra öppettider för in/utlämning och visning Mån-Tors kl:15-18, Obs! Röda dagar stängt.
Alla kategorier
Allmoge
Belysning
Böcker, Vinylskivor, CD, DVD
Cyklar, Motorfordon
Frimärken, Mynt
Glas
Kameror, Objektiv, Kikare
Klockor, Ur
Kläder, Skor
Konst, Skulpturer
Leksaker
Ljusstakar
Mattor, Textilier
Musikinstrument
Möbler, Speglar
Porslin, Keramik
Silver
Smycken
Vapen, Knivar
Verktyg, Maskiner
Övrigt
Pågående auktioner
Arkiv
Sök
Kortast tid kvar
Högsta bud
Senast inkommet
1
2
3
4
5
6
7
8
9
111914
SPEGEL Ram och spröjs från antikt fönster, senare med spegelglas,
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:00:00
111836
SKULPTUR "BYST" Bemålad gips, 1900-tal, ställvis med mindre färgav
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:00:00
112072
LJUSSTAKAR I SILVER 2 stycken (1 par), barockstil, C.G.H, 1955, fylld
Aktuellt bud: 1900
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:01:00
112115
NAFA BORDSLAMPOR 2 stycken (1 par), mässing, tygklädda skärmar med
Aktuellt bud: 650
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:01:00
111900
AKUSTISKA GITARRER 2 stycken, 1st Starton samt 1st Benton, Starton sa
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:02:00
112052
SKULPTUR "OMFAMNANDE PAR" Stengods/betong, huvuden i metall, höjd 27
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:02:00
112010
ONKYO FÖRSTÄRKARE OCH KASSETTBANDSPELARE 2 delar, TX-900 Tuner Ampl
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:03:00
112088
LEKSAKSSYMASKIN Plåt och järn, 1900-talets första hälft, H.14, B.
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:03:00
112136
MEDIABÄNK/STEREOBÄNK Ek, 2000-tal, skiva ställvis med skavmärken
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:04:00
111868
DYNBOX/DYNLÅDA Plast, 2000-tal, H.62, B.120, Dj.55 cm. (tält)
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:04:00
111893
BENGT ORUP "STROBOLI" VAS, JOHANSFORS Konstglas, osignerad, höjd 24,
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:05:00
111970
CERTINA DS DAMUR Quarts, gångbar vid kontroll, ask medföljer, bredd
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:05:00
112161
HANS J WEGNER "MATBORD" Teak och bok, sabelfomade ben med mässingsst
Aktuellt bud: 2000
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:06:00
112041
KÄRLHANDDUKAR/KÖKSHANDDUKAR 23 stycken, god kvalitet dock något sm
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:06:00
111952
PLAKETTER/MEDALJER I SILVER 3 stycken, 1st Gustaf V "Kungliga Patriot
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:07:00
111962
SPEGEL Empirestil, 1900-talets första hälft, senare glas och bemål
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:07:00
111954
SILVERFÖREMÅL 3 delar, kontrollerat silver, 1st snusdosa, 1st serve
Aktuellt bud: 900
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:08:00
112073
APPLIQUE Förgylld mässing och koppar, Copper & Brassware, Peerage,
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:08:00
111918
SPEGELLAMPETT Ram och lamphållare i gjuten metall, tygklädda skärm
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:09:00
111964
ARBETSPALLAR 2 stycken, metall, hopfällbara, höjd till avsats 40-55
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:09:00
112001
MINDRE SOFFBORD/SIDOBORD Stomme i lövträ, skiva i glas med etsad bl
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:10:00
112018
HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC Tryck på tyg, "Moulin Rouge", tillverkad i
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:10:00
111856
GENSE "TESKEDAR" 120 stycken, rostfritt, oanvända i plast och askar,
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:11:00
111865
KYLBOXAR 3 stycken, 1st med 12V el för både kyla och värme (ej tes
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:11:00
112128
HANDKNUTEN MATTA 202x138 cm, mindre bruksslitage. (vån1)
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:12:00
111845
CAMPINGSET 4st pallar samt 1st bord, 1970-tal, hopfällbart, åldersr
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:12:00
111982
ESTRID ERICSSON & TORE WRETMAN Ugnsform i gjutjärn för Operakällar
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:13:00
111983
SKULTUNA BRUK FÖREMÅL 5 delar, mässing, 1par ljusstakar Nr:00 höj
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:13:00
112045
SPEGEL 1900-talets mitt, 78x50 cm. (vån3)
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:14:00
112099
BESTICK "AMSTERDAM" M.M Samling, för antal och modeller se bilder. (
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:14:00
111959
HYVLAR 3 stycken, 2st i järn varav 1st Stanley Bailey No:4 samt 1st
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:15:00
112050
PLÅTLÅDA MED LOCK H.25, B.45,5, Dj.35,5 cm. (vån2)
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:15:00
112164
BYRÅ Furu, 18,1900-tal, senare beslag och pluggade nyckelhål, H.80,
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:16:00
112017
GARAGEDOMKRAFT Fungerar vid test, bruksslitage, längd utan skaft 65
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:16:00
111973
SMYCKEN I SILVER SAMT PÄRLCOLLIER Collier, Örhängen och hänge i k
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:17:00
111837
TAKLAMPA "FUNKIS" Arm i metall, skärm i glas, 1930,40-tal, höjd 50
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:17:00
111886
SERVISBESTICK Samling, nysilver, för modeller och antal se bilder. (
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:18:00
111934
YAMAHA NATURAL SOUND AV RECEIVER "RX-V357" 2000-tal, lyser vid kontro
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:18:00
112085
HELÉN KRANTZ "VAS" ORREFORS Konstglas, signerad Orrefors HZ 4950-23,
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:19:00
112113
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR Olja på duk, signerad, ram 42x112 cm, bild 2
Aktuellt bud: 90
Auktionen avslutas: 2024-04-28 18:19:00
Organisationsnummer
559151-0655
Besöksadress
Smalspåret 1
691 52 Karlskoga
Telefon
070-2695934
E-postadress
info@karlskogaauktionsverk.se
Kontouppgifter
Bg 5265-8481
Swish 123 201 2169
SE58 8000 0845 2569 3853 5447
SWEDSESS